۱۳۹۹/۰۶/۰۳
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری :

فرمانداران در مکاتبات پیگیری مصوبات شهرستان مطالبه گر باشند نه پاسخگو ۱۳۹۹/۰۵/۱۶

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: مصوبات روی کاغذ مانده موجب از بین رفتن حیثیت استان می شود و باید در ادبیات نوشتاری مصوبات فرمانداران در مقام مطالبه گر و نه پاسخگو باشند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محسن محمدی در نشست با فرمانداران و معاونان فرمانداری ها، اظهار داشت: فرمانداران از بازوان مهم اجرایی در شهرستان ها هستند که باید شان و جایگاهشان حفظ شود.
محمدی اهانت به جایگاه فرمانداران را توهین به جایگاه استانداری عنوان کرد و گفت: حفظ شان هر جایگاه و منصبی قائم به فرد است و فرمانداران به عنوان افرادی که بر اساس قوانین و مقررات از اختیاراتی برخوردار هستند باید بتوانند از آن بهره مند شوند.
محمدی بر تقویت جایگاه قانونی فرمانداران برای پیشبرد سیاست های توسعه ای استان تاکید کرد و افزود: فرمانداران باید متناسب با هر موقعیتی رفتار و شیوه مدیریتی مناسبی داشته باشد و اگر مدیری در استان یا شهرستان خارج از قواعد و مقررات کار کند فرمانداران متناسب با قدرت اختیارات خود می توانند به مدیر مربوطه تذکر بدهند. 
محمدی فرافکنی مدیران به جای انجام وظایف را خیانت به مردم دانست و گفت: باید شفاف صحبت کرد چرا که گاها نجابت و تعارف های بی دلیل منجر به تقابل و انجام نشدن کارها می شود. 
محمدی گفت: حفظ شان و جایگاه مدیریتی به معنای غرور و عدم پاسخگویی نیست بلکه باید به موقع و منطقی پاسخگوی موضوعات باشیم.
وی تصریح کرد: با توجه به حجم بالای کاری و کمبود نیروی انسانی کافی فرمانداران می توانند با بهره مندی از نخبگان شهرستانی اتاق فکر تشکیل دهند.
وی بیان داشت: از زمان روی کار آمدن دکتر شجاعی تا کنون اقدامات خوبی انجام شده است که موجب ارتقای استان در بسیاری از شاخص های کمی و کیفی شده است.

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۴۴۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی