۱۳۹۹/۰۶/۰۳
استاندار خراسان شمالی:

پیگیری و برخورد با هرگونه مراسم در فضای غیر رسمی بر عهده فرمانداران و شورای تامین شهرستانهاست

 استاندار خراسان شمالی گفت:باید از هر نوع تجمعی جلوگیری شود زیرا اگر ازدحام رعایت نشود به معنای کمک به شیوع بیماری است پس مدیران نسبت به این مسئله حساس و جدی باشند. به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی دکتر محمد علی شجاعی در ستاد مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت:هرچند از فعالیت تالارها برای برگزاری هر نوع مراسمی ممانعت شده اما شاهد برگزاری مراسم و جشن در مکان های غیر رسمی هستیم لذا پیگیری و برخورد با این مسئله بر عهده فرمانداران و شورای تامین هر شهرستان با رعایت حرمت مردم است.
وی افزود: در سطح جهان و کشور شاهد ابتلا و افزایش فوتی های ناشی از کرونا ویروس هستیم که میزان ابتلا باید شناسایی و درمان شود. وی گفت: باید متوجه وضعیت استان در بحث کرونا ویروس بود لذا راهنمایی مردم جهت عدم ازدحام و رعایت فاصله اجتماعی برای حضور در پارک ها و بوستان ها الزامیست.
وی در خصوص وضعیت زباله گردها نیز افزود: اینکه به اذعان شهردار بجنورد برای حضور زباله گردها کارت صادر شده یعنی برای یک کار خلاف و دور از شان هر فردی میخواهیم کارت صادر کنیم نباید چنین مواردی را شاهد باشیم و از فعالیت آنان باید جلوگیری شود چون کار خلاف ، خلاف است و نباید معیشت آنان از طریق زباله تامین شود چراکه این کار یک کار غیربهداشتی است.
وی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، این استان متاثر از استانهای همجوار بود لذا باید به گونه ای عمل شود تا موارد ابتلا را کاهش دهیم لذا خود دستگاه های اجرایی متولی بازرسی و نظارت ها، تعطیلی و برخوردها باشند تا شاهد بازگشایی بیشتری باشیم. شجاعی تصریح کرد : اگر ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم به بازگشایی مدارس گرفت باید اقدامات و تمهیدات لازم اتخاذ شود. وی بیان کرد: در دهه اول محرم با همکاری مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی طبق مصوبات ستاد ملی کرونا عمل خواهیم کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام ادارات کارها را به گونه ای انجام دهند که برای ارائه خدمات نیاز به ازدحام جمعیت نباشد و از برگزاری جلسات غیرضروری هم اجتناب شود.

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۲۷۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی