۱۳۹۹/۰۴/۲۳

بازدید سرزده فرماندار اسفراین از آموزش و پرورش

در راستای تکریم ارباب رجوع و نظارت بر رعایت دستورالعملهای بهداشتی، فرماندار شهرستان اسفراین از اداره آموزش و پرورش اسفراین بازدید کرد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین، طاهر رستمی پیش از ظهر امروز به صورت سرزده ، در راستای تکریم ارباب رجوع و نظارت بر رعایت دستورالعملهای بهداشتی، از اداره آموزش و پرورش شهرستان اسفراین بازدید کرد.
 
وی در ادامه در نشست با رئیس و معاونین آموزش و پرورش افزود: تمامی کارکنان ادارات به منظور حفظ سلامتی خود و دیگران ملزم به استفاده از ماسک  و رعایت دستورالعملهای بهداشتی هستند.
 
رئیس شورای آموزش و پرورش اسفراین در ادامه با تاکید بر آمادگی برای برگزاری آزمون سراسری و همچنین برنامه ریزی برای بازگشایی مدارس در سال جدید، افزود: در شرایطی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، بهتر است تمهیدات لازم برای برگزاری آزمون سراسری از قبل اندیشیده شود چرا که پای جان و سلامت مردم در میان است.
 
وی خطاب به مدیر آموزش و پرورش اسفراین گفت: لازم است یکی از معاونین خود را بعنوان مسئول نظارت برای رعایت دستورالعملهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و تاکید بر این امر، معرفی کنید .
 
رستمی تصریح کرد: اقدامات خوبی در حوزه آموزش وپرورش در سال گذشته شکل گرفت و امسال نیز با توجه به تاکید استاندار خراسان شمالی مبنی بر پایان بی سوادی، بهتراست از این ظرفیت استفاده کرده و تلاش نمایید تا در دهه فجر جشن پایان بی سوادی را برگزار کنیم.
 
فرماندار اسفراین جهش در زیرساختهای آموزشی را از دغدغه های خود و مسئولین عنوان کرد و بیان داشت:شرایط ایجاب کرده است که آموزش مجازی را فعلادر پیش بگیریم که باید زیرساختهای آن نیز فراهم شود.
 
وی پیگیری برای ارتقا برنامه «شاد» در فضای مجازی و همچنین تمهیدات آموزشی برای دانش آموزان فاقد امکانات مجازی را تاکید و افزود: اگر دانش آموزانی شرایط حضور در فضای مجازی را ندارند باید معلم خودش دغدغه آموزش به آنها را داشته باشد.
 
فرماندار اسفراین در پایان ضمن اشاره بر هدایت تحصیلی دانش آموزان به شیوه درست واصولی، تصریح کرد: مشاورین انتخاب رشته تحصیلی برای این امر دانش و آگاهی لازم را داشته باشند .
 
مدیر آموزش و پرورش اسفراین نیز در ادامه گفت: آزمون های نهایی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد و نخستین شهر  استان در اعلام نتایج امتحانات نهایی اسفراین است.
 
حسین ابراهیمی مقدم ادامه داد: امسال ۲۸۷۳ نفر در آزمون سراسری شرکت کرده اند که بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان در رشته تجربی می باشند.
 
وی با اشاره به برنامه مجازی «شاد»، خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد دانش آموزان، ۱۰۰ درصد مدیران و۹۰ درصد همکاران آموزش و پرورش اسفراین در برنامه «شاد » حضور دارند که این برنامه الان تبدیل به ارتباط مستقیم مقام عالی وزارت با مدیران و مسئولین شده است تا ضمن ارائه نظرات و پیشنهادات، نواقص احتمالی را برای سال تحصیلی جدید برای استفاده از این برنامه برطرف نمایند.
 
 

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۸۱۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی