دیدار چهره به چهره استاندار خراسان شمالی برگزار شد
دیدار چهره به چهره استاندار خراسان شمالی برگزار شد
دیدار چهره به چهره استاندار خراسان شمالی، معاونان استانداری و مدیران دستگاههای اجرایی استان در قالب ملاقات های مردمی روز دو شنبه در محل استانداری این استان انجام شد.
ه گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، دکتر محمدعلی شجاعی در دیدار مردمی خود خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد: تا ۴۸ ساعت آینده باید به درخواست های مردمی رسیدگی و پاسخ داده شود.
ایجاد مرکز معاینه فنی در شهر بجنورد یا آشخانه در خواست یکی از مراجعه کنندگان بود که به نحوه بررسی صلاحیت افراد از سوی متولیان امر اعتراض داشت و دکتر شجاعی در این خصوص اظهار داشت: ایجاد و تعریف مراکز خدمات جدید نباید موجب ایجاد مشکل برای مردم شود.
وی ادامه داد: حمایت ما از سرمایه گذاری های جدید نباید موجب تعطیلی و یا رکود سرمایه گذاری های گذشته شود. برای حل مشکل این مراجعه کننده باید اداره کل بازرسی استانداری اعتراض شخص را بررسی و نتیجه نهایی را اعلام کند.
حل مشکل آب روستای جمی از روستاهای شهرستان بجنورد یکی دیگر از درخواست های مردمی بود که دکتر شجاعی اظهار داشت: برای حل مشکل این روستا باید راهکار موقت و دائمی پیش بینی شود و شنبه هفته آینده فرماندار شهرستان بجنورد طبق نظرات کارشناسی بحث امنیتی این موضوع را اعلام و شرکت آب و فاضلاب روستایی کار اجرایی را شروع کند.
توجه به کشت فراسرزمینی از دیگر موضوعات مطرح شده بود و نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در این مورد تاکید کرد: طی نشستی سازمان جهاد کشاورزی استان در بحث سرمایه گذاری، صادرات و واردات این حوزه تمهیدات خود را به سرمایه گذار اعلام کند و اگر نکات مورد نظر سرمایه گذار تامین نشد حوزه معاونت اقتصادی استانداری برای رسیدگی به درخواست شخص ورود کند.
در ادامه درخواست های مختلف مردمی در حوزه راه و شهرسازی مطرح شد که دکتر شجاعی با خطاب قرار دادن مدیرکل راه و شهرسازی استان تاکید کرد: در گام نخست باید حق و حقوق افراد بدون نیاز مراجعه به مراجع قانونی در حوزه حقوقی این دستگاه بررسی و در ادامه موضوع تصرف به اراضی ملی در مسیر قانونی حل و فصل شود.
وی ادامه داد: در مورد مشکلات راه، گاز رسانی و توجه به مشکلات زیست محیطی معدن سنگ لاشه اطراف روستای کی کی بجنورد هم باید با ورود معاونت عمرانی استانداری بحث گازرسانی شروع و در بخش راه در کمیته برنامه ریزی شهرستان بجنورد اعتبار لازم برای شروع پروژه پیش بینی شود.
وی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مشکلات زیست محیطی و راه دسترسی اختصاصی برای تردد وسایل نقیله معدن مورد نظر را بررسی کند و همچنین برای نظارت به کار معدن در چارچوب قوانین و مقررات باید مجوز اداره کل منابع طبیعی بررسی تا بیشتر از اراضی مشخص شده اکتشاف انجام نشود.
دکتر شجاعی با تاکید بر اینکه نگاه مدیران دستگاه های اجرایی استان باید رسیدگی به مشکلات روستایی باشد،  خاطر نشان کرد: کاهش خانوارهای روستایی  و مهاجرت آنان به شهرها نشان دهنده سوء مدیریت ها می باشد چرا که این مهاجرت ها موجب حاشیه نشینی و تبدیل جمعیت مولد روستایی به مصرف کننده می شود و بنابراین باید اقدامات ما در مورد رسیدگی به مشکلات روستاییان باید موجب مهاجرت معکوس شود.
مشکل شرکت های حمل و نقل و باربری بخش خصوصی با پتروشیمی بجنورد  از دیگر موضوعات این دیدارها بود که دکتر شجاعی اظهار داشت: بخش خصوصی استان در شرایط مختلف اقتصادی باید همراه دولت باشند و برخورد مدیریتی با شرکت هایی که در یک مقطع زمانی تحت تاثیر فضای اقتصادی کشور برای کمک به استان کوتاهی کردند، درست است اما باید این موضوع به خوبی بررسی شود.
وی گفت: در مورد ارائه خدماتی مانند آب، گاز، برق و ...  باید محدوده مورد نظر به لحاظ محدوده خدمات شهری و حریم شهری مشخص شود.
مشکلات یکی از معدنکاران استان نیز در این دیدار مطرح شد که دکتر شجاعی تاکید کرد: معادن امانت در دست ما هستند که باید مطابق با چارچوب قوانین و مقررات برداشت ها انجام شود و در صورت عدم رعایت این موارد باید از معدنکار سلب صلاحیت شود.
دکتر شجاعی در مورد درخواست پرداخت تسهیلات از محل کمک های فنی و اعتباری برای ایجاد زیرساخت در یک واحد تولیدی هم گفت: این تسهیلات برای واحدهای تولیدی می باشد که با پرداخت آن امکان تکمیل آن وجود دارد و اگر در گذشته از سوی مدیران به همه درخواست کنندگان بدون توجه به محدودیت این اعتبارات قول مساعدت داده شده است، اشتباه می باشد و ما تلاش کردیم با پرداخت درصدی از مبلغ های درخواست شده به تعداد زیادی از متقاضیان تسهیلات پرداخت کنیم.
تعدادی از جانبازان و فرزندان ایثارگران نیز در دیدار چهره به چهره با استاندار خراسان شمالی به بیان مشکلات خود پرداختند که دکتر شجاعی دستور داد: برای رسیدگی به مشکلات این افراد باید موارد قانونی رعایت شود و همچنین معاون سیاسی بنده طی مکاتبه ای با مراکز آموزش عالی اعلام کند مشکلات مربوط به پرداخت شهریه فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران باید بین بنیاد شهید استان و دانشگاه مربوط حل و فصل شود.
تعدیل نیرو در برخی سازمان از دیگر موارد طرح شده بود که دکتر شجاعی در این خصوص با تاکید بر اینکه نیروهای انسانی سرمایه های کشور هستند، مطرح کرد: اداره کل بازرسی استانداری موضوع تعدیل نیروها را با هدف رعایت انصاف و عدالت بررسی کند.
بر اساس این گزارش در این دیدار مردمی که چهار ساعت به طول انجامید دستور استاندار خراسان شمالی برای رسیدگی به ۴۸ درخواست مردمی که مشکلات در حوزه راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی، و اشتغال و تعدیل نیرو در سازمان ها، شهرداری بجنورد، ورزش بود، دستورات لازم را برای اعلام پاسخ نهایی از سوی مدیران دستگاه های اجرایی ظرف ۴۸ ساعت آینده برای تعیین تکلیف نهایی درخواست کنندگان صادر کرد.
استاندار خراسان شمالی اداره کل بازرسی استانداری را مسوول مستقیم پیگیری امور این مراجعه کنندگان از سوی مسوولان مربوطه دانست و از مدیرکل بازرسی استاندار خواست نتیجه پیگیری این ملاقات مردمی را تا هفته بعد به استاندار اعلام کند.
 
 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
منبع اداره کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۲۳۳

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی