۱۳۹۴/۱۰/۲۱

مسئولان برگزاری انتخابات رفتارهای شبهه انگیز نداشته باشند

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: مسئولان حوزه های مختلف برگزاری انتخابات از جمله مسوولان اجرایی و نظارت نباید رفتارها و گفتارهای شبهه انگیز داشته باشند.

به گزارش ایرنا سید علی اکبر پرویزی روز یکشنبه در جلسه هیات بازرسی انتخابات پنجمین حوزه مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی این استان اظهار کرد: مسئولان مواظب باشند با رفتار و کردارهای خود شک طرفداری از نامزدی خاص را ایجاد نکنند.
وی افزود: برخی اوقات رفتارهای شبهه انگیر باعث می شود که مردم اعتماد خود را از دست بدهند و تصور کنند که در فرایند انتخابات دچار مشکلاتی است.
وی افزود: در انتخاب بازرس ها از اعضا و هواداران تندرو و فعال استفاده نکنید چرا که خود نشان دهنده زیر سوال بردن اصل بی طرفی در انتخابات است.
وی اظهار کرد: افرادی که نیاز است در جریان انتخابات در حوزه اجرایی کمک کنند باید شرایط همکاری را داشته باشند از جمله نباید در ستاد انتخاباتی نامزدان انتخابات فعال باشند.
وی افزود: ناظران مراقب باشند جایگاه خود را از دست ندهند و از کار نظارتی نیز دور نشوند.
وی با بیان اینکه از تداخل کارها جلوگیری کنید افزود: اعضای هیات های بازرسی به مسئولان اجرایی اجرایی کمک کنند و کار را جداگانه و انفرادی صورت ندهند.
وی اظهار کرد: افرادی که در ستاد برگزاری انتخابات هستند به هیچ وجه نباید در ستادها حضور و فعالیت داشته باشند.
وی افزود: تخلف ها پیگیری خواهد شد و با جرم ها نیز برخورد جدی خواهد شد.
استاندار خراسان شمالی از تمامی مسئولان و فرمانداران خواست تا تبلیغات زودهنگام را به ستاد انتخابات منتقل کنند و همچنین رفتارهای تهدید آمیز، پرداخت وجه نقد، رفتارهای زشت و زننده را که به وضوح تخلف انتخاباتی هستند و برخی نیز جرم تلقی می شوند را گزارش کنند.
***نتیجه انتخابات را پیش بینی نکنید
پرویزی با بیان اینکه اعضای ستاد انتخابات و بخصوص ناظران از پیش بینی نتیجه انتخابات پرهیز کنند گفت: نتیجه نهایی انتخابات رای مردم تعیین می کند که از صندوق ها بیرون خواهد آمد و هیچ کس نمی تواند این مهم را پیش بینی کند.
استاندار خراسان شمالی گفت: اگر ابهام و یا مشکلی در برخی از حوزه ها احساس می شود را باید به ستاد استان گزارش و منتقل کنید و آن امر بررسی و نتیجه نهایی نیز به بازرس ها اعلام خواهد شد.
در این جلسه اعضای بازرسی ستاد انتخابات با سامانه هوشمند بازرسی انتخابات آشنا شدند و همچنین آموزش های لازم در خصوص وظایف هیات بارزسی انتخابات در این جلسه ارائه شد.


منبع : اداره کل بازرسی مدیریت عملکرد و امور حقوقی
تعداد بازدیدها : ۳۹۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده